İyi Bir Eğitim ve Gelecek İçin...
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Pınarhisar Meslek Yüksekokulu

2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Tek Ders Sınav Duyurusu

18/06/2018 14:18:19 - 19/06/2018 14:18:19 - 10584 Okunma - 0 Yorum
Mezuniyeti için azami öğrenim süresini kullanmamış öğrencilerden, devam şartını yerine getirmiş olduğu tek dersten sorumluluğu kalan veya mezuniyeti için GANO’sunun en az 2,00 olma şartı hariç tüm gereklerini yerine getirmiş öğrenciler ve bu sınav sonucu alacağı notun katkısıyla GANO’sunu en az 2,00 düzeyine çekebilecek durumda olması koşuluyla
28 Haziran 2018 Perşembe günü saat 14.00’te
 yapılacak olan tek ders sınavına girebilir.
-Sınava girmek isteyen öğrencilerimizin tek ders dilekçelerinin (http://pmyo.klu.edu.tr/Sayfalar/612-belge-ve-formlar-ogrenciler-icin.klu) asıllarını veya elektronik ortamda doldurulmuş dilekçelerini e-posta yoluyla pmyo@klu.edu.tr adresine en geç 26 Haziran 2018 Salı günü mesai bitimine kadar okulumuz Öğrenci İşleri birimine ulaştırması gerekmektedir. Faks gönderen öğrencilerimiz de en geç sınav günü dilekçelerinin asıllarını birim Öğrenci İşlerine teslim etmesi gereklidir.
-Öğrencilerimiz Tek Ders Sınav hakkını bir kez kullanabilir. Tek ders sınavında en az CC (65) notu alan öğrenci başarılı sayılır.
-Tek ders sınavına girecek öğrencilerden Güz Dönemi harcını yatırmamış olan öğrencilerin harcını yatırması gerekmektedir. 
-Tek ders sınavında alınan not ham başarı notu sayılır ve Senato tarafından belirlenen esaslara göre harf notuna çevrilir. Başarısızlık halinde, ders sonraki yarıyılda/yılda tekrarlanır veya öğrenci akademik takvimde belirtilen sonraki tek ders sınavına alınır.
-Tek ders sınavları için mazeret sınavları yapılmaz.
-Öğrenci tek ders sınav hakkını yılda bir kez kullanabilir.
tek ders

Facebook Twitter Google Plus

Bu sayfaya henüz yorum yapılmadı.


0
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.