İyi Bir Eğitim ve Gelecek İçin...
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Pınarhisar Meslek Yüksekokulu

Medya İletişim Kulübü Trt’yi Ziyaret Etti

12/11/2018 11:49:33 - 12/11/2018 11:49:33 - 8283 Okunma

Medya İletişim Kulübü’nün organize ettiği gezi 8 Kasım Perşembe günü gerçekleşti. Gezi Kapsamında Pınarhisar Meslek Yüksekokulu Medya ve İletişim ve Halkla İlişkiler bölümlerinden öğrenciler TRT İstanbul Bölge Müdürlüğü’nü Öğretim Görevlisi Onur Günaydın’ın eşliğinde ziyaret etti.

Medya İletişim Kulübü’nün düzenlediği gezinin ilk durağı TRT İstanbul Radyosu oldu. Öğrenciler burada canlı yayın odası, reji, kamera odası ve stüdyoları gezme fırsatı buldu. Gezi sırasında ilgili birimlerde bulunan yetkililer işleyişle ilgili bilgilendirmelerde bulunarak öğrencilerin sorularını cevapladılar. Geziye katılan öğrenciler, Radyonun kayıt stüdyosunda kayıtta bulunan ses sanatçısı sazendeleri canlı olarak dinleme fırsatı buldular. Medya ve İletişim 1. Sınıf öğrencisi Sülbiye Aleyna Yılmaz stüdyoda sazendenlerin eşliğinde “Çarşambayı Sel Aldı” türküsünü seslendirdi.

Gezinin ardından, TRT İstanbul Bölge Müdür Yardımcısı Emin Gökçegözoğlu öğrencilerle bir süre hasbihal etti. Gökçegözoğlu, öğrencilere iyi birer gazeteci olmaları için Türkiye modernleşmesini ve yakın tarihi geniş bir perspektiften okumaları gerekliliğinden bahsetti. Bu okumayı yaparken tek bir kaynağa bağlı kalınmaması tavsiyesinde bulunan Gökçegöz, okuma yöntemi olarak mutlaka farklı kaynaklardan ve farklı bakış açılarından beslenilmesi gerektiğini ifade etti. Emin Gökçegözoğlu’na etkinliğe katkılarından dolayı Öğretim Görevlisi Onur Günaydın tarafından plaket takdim edilerek teşekkür edildi. TRT Radyo Binası önünde toplu fotoğraf çekimiyle TRT gezisi sonlandırıldı.

Gezinin ikinci durağı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bulunan “Yüzyılın Akşamı: Yüz Yıl Yüz Manşet” sergisi gezildi. Öğrenciler burada türk basın tarihinin asırlık çınarı Akşam Gazetesi’nin asırlık serüvenine şahitlik etme fırsatı buldu. Özellikle, 1918 tarihli Osmanlıca basılan 1. Sayısı,  1969 yılından itibaren Almanya’da basılarak ilk yurtdışı baskılı gazete olması ve bir dönem ‘L’Akcham adıyla Fransızca yayınlanmış olması öğrencilerin ilgisini çekti. Gezi sergide topluca hatıra fotoğrafı çekilerek sona erdi.

gezi

Facebook Twitter Google Plus
gezi fotoğrafları
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.