İyi Bir Eğitim ve Gelecek İçin...
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Pınarhisar Meslek Yüksekokulu

Pınarhisar'da "Gençlik, Değerler ve Aile" Birçok Yönü ile Ele

24/12/2018 08:45:18 - 24/12/2018 08:45:18 - 6540 Okunma

Kırklareli Pınarhisar Kaymakamlığı ve Pınarhisar Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Gençlik, Değerler ve Aile konulu konferans gerçekleştirildi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Tarih Eğitimi ve Değerler Eğitimi Uzmanı Prof. Dr. Kadir ULUSOY, ülkemizin geleceğe güvenle bakabilmesi için, dünyada söz sahibi bir Türkiye olabilmek için bilinçli, duyarlı, özgüvenli, başarılı ve erdemli gençlere ihtiyaç olduğunu söyledi.

Gençliği bataklığa saplanmış, kültür erozyonuna uğramış, ecdadını tanımayan ve benliğini kaybetmiş durumda olan ülkelerin bağımsızlığından bahsedilemeyeceğini ifade etti..

Türk milleti tarih boyunca bağımsızlığına düşkünlüğü ile bilinir. Bağımsızlığı koruyacak ve devam ettirecek olan gençlerdir, dedi.

Prof. Dr. Kadir Ulusoy, Türkiye’de gençliği ve aileleri bekleyen tehlikelerin olduğunu ve bu tehlikelere karşı tedbirli olunması gerektiğine vurgu yaptı.

Madde bağımlılığının artması, gençliğin duyarsızlık girdabına girmesi, intihar olaylarındaki kıpırdamalar ve boşanmaların artması gibi durumların başlıca sebepleri arasında değerlerimizden uzaklaşma ve inanç eksikliği olduğunu vurguladı.

Boşanmaların sürekli artmasının ve gençlerin evlilikten kaçmalarının da ayrıca bir sorun olduğunu belirten Ulusoy;  aile kurumunun korunması ve parçalanmış aile çocuklarının toplumdaki uyumu konularında daha duyarlı olunması gerektiğine dikkat çekti.

Ulusoy, konuşmasını “Erdemli Gençlik Bilinçli Aile Güçlü Toplum” sözü ile bitirdi.

Pınarhisar Kaymakamı Sayın Murat EREN'in, Prof. Dr. Kadir Ulusoy'a teşekkür plaketi vermesi ve Pınarhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Sayın Sezai ÖZTAŞ'ın  çiçek takdimi ile program sona ermiştir.

konferans

Facebook Twitter Google Plus
Konferans
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.