İyi Bir Eğitim ve Gelecek İçin...
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Pınarhisar Meslek Yüksekokulu

Halkla İlişkiler

17/06/2016 14:56:50 - 28/09/2017 14:56:50 - 12373 Okunma

Program Dersleri

Program Ders İçerikleri

KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ PINARHİSAR MESLEK YÜKSEKOKULU
PAZARLAMA VE REKLAMCILIK HALKLA BÖLÜMÜ İLİŞKİLER VE TANITIM PROGRAMI

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı, Kırklareli Üniversitesi Pınarhisar Meslek Yüksekokulu bünyesinde 2014-2015 eğitim yılında öğrenci kabul etmeye başlamıştır. Programımıza YGS-4 yerleştirme puanı ile öğrenci alınmaktadır. Programa alınması düşünülen öğrenci sayısı 40 (kırk)’tır, öğretim dili Türkçedir ve ikili öğretim uygulanmaktadır. Pınarhisar Meslek Yüksek Okulu bünyesinde açılan programımızda, amacımız mevcut akademik alt yapı sayesinde gerekli donanıma sahip mezunlar yetiştirmek.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü; halkla ilişkiler, reklam ve iletişim yönetiminin gücünün bilincinde olan, bu gücü sosyal sorumluluk sınırları içinde kullanmak gerektiğine inanan işgücünü, gerek kamu, gerekse özel sektör kuruluşlarının halkla ilişkiler, reklam ve tanıtım birimlerinde çalışacak nitelikli ara elemanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Programın Öğr. Dili    Türkçe
Önerilen Kontenjan 40
Yerleştirme Türü              (İkili Öğrenim)

Muhtemel öğrenci kaynakları

İletişim Meslek Liseleri, Genel Liseler, Ticaret Liseleri, Çok Programlı Liseler öğrenci alımı için önerilen programlar arasında bulunmaktadır.

Programdan mezun olacak öğrencilerin istihdamları alanları

Mezun olacak öğrencilerimiz; iletişim uzmanı, halkla ilişkiler uzmanı, reklamcı olarak; üniversitelerde, halkla ilişkiler şirketlerinde, muhtelif medya kuruluşlarında, reklam firmalarında çalışabilmektedirler.Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı'ndan mezun olanlar, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile iletişim fakültelerinin birçok bölümde lisans derecesi almak için eğitim almanın yanı sıra, toplumsal yaşamda birçok resmi ve özel kuruluşta çalışma imkanına sahip olabilirler.

Programa ilişkin Bölge/İl İşgücü Piyasası İhtiyaç Analizi

Öğrenci alımı için başvurulan programla ilgili olarak ilçemizde, resmi, yarı resmi ve özel kuruluşların basın halkla ilişkiler birimlerinde istihdamın olabileceği gibi, Marmara Bölgesi’nin gelişmişlik düzeyi göz önünü alındığında İstanbul başta olmak üzere, medya alanında hizmet veren birçok kurum ve kuruluşta istihdam gerçekleşebilecektir. Ayrıca coğrafi konum gereği, İstanbul gibi metropollere yakın olmak, bölümün öğrenci alımında en önemli avantajlarından birisidir.

 

Program Öğretim Elemanları

Öğr. Gör. Onur GÜNAYDIN

Öğr. Gör. Mehmet SALİ

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Pmyo

Facebook Twitter Google Plus
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.