İyi Bir Eğitim ve Gelecek İçin...
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Pınarhisar Meslek Yüksekokulu

Turizm ve Seyahat Hizmetleri

22/08/2014 09:49:40 - 06/05/2019 09:49:40 - 14643 Okunma

Program Dersleri

Program Ders İçerikleri

KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİPINARHİSAR MESLEK YÜKSEKOKULU
SEYAHAT-TURİZM VE EĞLENCE HİZMETLERİ BÖLÜMÜ TURİZM VE SEYAHAT HİZMETLERİ PROGRAMI

 

Bölümün hedefi; Türkiye ve dünya turizm sektörünün ihtiyaç duyduğu; Turizm ve Seyahat Hizmetleri alanında gerekli olan tüm teorik bilgiye hâkim ve sektörel deneyime sahip, en az bir yabancı dile (çok iyi derecede) hakim, bilgisayar teknolojilerini kullanabilen, karar verebilme ve uygulayabilme yeteneğine sahip, Turizm ve Seyahat Hizmetleri sektöründeki en son gelişmeleri yakından izleyen, insan ilişkilerinde uzmanlığa sahip olan, vizyonu geniş ve sürekli gelişime açık, kalifiye insan gücünü yetiştirmektedir. 
Öğrenciler, öğrenimleri boyunca Turizm ve Seyahat Hizmetleri alanının temel ilkelerini ve mesleği ile ilgili çağdaş teknolojilerin önemini kavrar, alanı ile ilgili konularda, ferdi veya grup olarak araştırma, geliştirme ve yürütme konularının önemini, Turizm ve Seyahat Hizmetleri İşletmecisi olarak hukuki sorumluluğunu bilir. 
Bu programdan mezun olanlar; turistlerin ulaşım, konaklama, gezi ve alışveriş ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan seyahat işletmelerinde çalışabilir ve turistlerin ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlarlar.
Bu program; turizm ve seyahat sektöründe hizmet üretim süreçlerinde görev alabilecek ve yönetime yardımcı olabilecek veya kendi adına işyeri açıp  çalıştırabilecek nitelikli  insan gücünü yetiştirmeyi amaçlamaktadır.


Bölümün Eğitime Başladığı Yıl:

 

2009-2010

ÖSYM Kontenjanı:

40

Burs Kontenjanı:

  -

Puan Türü:

 

Giriş Şartları:

 

Öğrenim Süresi:

2 Yıl

Öğrenim Dili:

Türkçe

Sınavsız Geçiş Sistemi ile Başvuru Yapılabilecek Lise ve Bölümleri:

Animatörlük, Eğlence Hizmetleri, Host ve Hosteslik, Konaklama, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, Seyahat Acentacılığı, Seyahat İşletmeciliği, Tur Operatörlüğü, Turizm, Ulaştırma Hizmetleri, Yiyecek İçecek Hizmetleri

Dikey Geçişle Geçilen Programlar:

İşletme, İşletme Enformatiği, Seyahat İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği, Seyahat İşletmeciliği, Lojistik Yönetimi, İşletme-Ekonomi, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği.

Çalışma Alanları:

Bu programdan mezun olanlar seyahat acentelerinde, turizm bürolarında görev alabildikleri gibi kendileri alanları ile ilgili işyeri de açabilirler.

 

Program Öğretim Elamanları

Dr. Öğr. Üyesi Aydın ÜNAL (Bölüm Bşk. V.)

Öğr. Gör. Gülay ÇAKIR

Öğr. Gör. İ.Alpay YILMAZ

Pınarhisar MYO Turizm ve Seyahat Hizmetleri

Facebook Twitter Google Plus
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.