İyi Bir Eğitim ve Gelecek İçin...
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Pınarhisar Meslek Yüksekokulu

“Tahliye ve Yangın Söndürme” Tatbikatı Yapıldı

09/02/2017 15:21:19 - 10/02/2017 15:21:19 - 4236 Okunma

Üniversitemiz İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmaları kapsamında 08.02.2017 Çarşamba günü 15.30’da Pınarhisar Meslek Yüksekokulu’nda “Tahliye ve Yangın Söndürme” tatbikatı gerçekleştirildi.

Pınarhisar İtfaiye Teşkilatlarının destekleriyle yapılan tatbikatlardan önce İtfaiye amirleri tarafından yangın, yangınla mücadele, yangın söndürme ekipmanlarının kullanımı ve yangına karşı alınması gerekli önlemler hakkında, Üniversitemiz İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü personeli Öğr. Gör. Ömer GÜLTEKİN tarafından ise “Acil Durumlar ve Tahliye Kuralları” konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Bilgilendirmeler sonrasında görev yerlerine geçen akademik ve idari personel, sirenlerin çalması ile birlikte 60 saniye içerisinde bulundukları binayı boşaltarak okul bahçesinde belirlenmiş olan acil durum toplanma alanına indi. Burada yapılan sayım ile binada mahsur kalan personelin bulunup bulunmadığı belirlendi. Binada mahsur kalan personeller de itfaiye aracı yardımıyla tahliye edildi. Meslek Yüksekokullarında yangınla mücadele ekibinde görevli personel, yakılan ateşe itfaiye görevlileri nezaretinde yangın söndürücüler ile müdahale etti. Tatbikat başarı ile tamamlandı. 

 

 

Pınarhisar MYO KLÜ PMYO Yangın Takbikatı

Facebook Twitter Google Plus
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.