İyi Bir Eğitim ve Gelecek İçin...
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Pınarhisar Meslek Yüksekokulu

Pınarhisar’da Organizasyon ve Tanıtımda Püf Noktalar Konuşuldu

03/04/2017 13:43:59 - 03/04/2017 13:43:59 - 7871 Okunma

            Pınarhisar Meslek Yüksekokulu Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü tarafından 7. Kariyer Günleri kapsamında 29.03.2017 Çarşamba günü düzenlenen “Organizasyon ve Tanıtımda Püf Noktalar” başlıklı konferansta Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Nurettin Çevik öğrencilerle bir araya geldi.

              Pınarhisar Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen konferansta Çevik, öğrencilerle zabıta memurluğundan kültür müdürlüğüne uzanan kariyer yolculuğundaki mihenk taşı noktaları paylaştı. Çevik konuşmasında, içinde yaşadığımız zaman diliminin iş hayatı bağlamındaki en büyük probleminin, çaba göstermeden yükselme isteği olduğunu ifade etti. Çevik konuşmasına, gençlerin iyi gelir getiren, rahat ve prestijli işleri talep etmeleri yerine kendilerine hedef belirleyerek o alanda mesleki donanımlarını edinmelerinin önemine değinerek devam etti. Bu şekilde talep eden değil talep edilen haline gelineceğini ve alandaki pek çok kurum ve kişinin bizimle çalışmak isteyeceğinin altını çizen Çevik, mutlaka mesleki anlamda bir farkındalık ve farklılık ortaya koymamız gerektiğini dile getirerek konuşmasını sonlandırdı.

              Programın soru cevap kısmında gelen bir soru üzerine iş hayatındaki karşılaşılabilecek zorluklara değinen Çevik, “Her daim sizi aşağıya çekmek isteyecek, sizin arkanızdan kuyunuzu kazabilecek kişilerle karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumları bertaraf edebilmenin yolu şeytani dili rahmani dile çevirebilmektir.” dedi. Program sonunda Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Şeref Akbaba ufuk açıcı bir sunum gerçekleştirdiği için Salih Nurettin Çevik’e teşekkür ederek plaketlerini takdim etti.

konferans halkla ilişkiler klu pmyo

Facebook Twitter Google Plus
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.