İyi Bir Eğitim ve Gelecek İçin...
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
Pınarhisar Meslek Yüksekokulu

Tek Ders Sınavı Duyurusu

30/01/2018 13:17:22 - 30/01/2018 13:17:22 - 7791 Okunma
Mezuniyeti için azami öğrenim süresini kullanmamış öğrencilerden, devam şartını yerine getirmiş olduğu tek dersten sorumluluğu kalan veya mezuniyeti için GANO’sunun en az 2,00 olma şartı hariç tüm gereklerini yerine getirmiş öğrenciler ve bu sınav sonucu alacağı notun katkısıyla GANO’sunu en az 2,00 düzeyine çekebilecek durumda olması koşuluyla
8 Şubat 2018 Perşembe günü saat 14.00’te
 yapılacak olan tek ders sınavına girebilir.
-Sınava girmek isteyen öğrencilerimizin dilekçelerinin asıllarını en geç 6 Şubat 2018 Salı günü mesai bitimine kadar okulumuz Öğrenci İşleri birimine ulaştırması gerekmektedir. Faks gönderen öğrencilerimiz de en geç sınav günü dilekçelerinin asıllarını birim Öğrenci İşlerine teslim etmesi gereklidir.
-Öğrencilerimiz Tek Ders Sınav hakkını bir kez kullanabilir. Tek ders sınavında en az CC (65) notu alan öğrenci başarılı sayılır.
-Tek ders sınavına girecek öğrencilerden Güz Dönemi harcını yatırmamış olan öğrencilerin harcını yatırması gerekmektedir. 
-Tek ders sınavında alınan not ham başarı notu sayılır ve Senato tarafından belirlenen esaslara göre harf notuna çevrilir. Başarısızlık halinde, ders sonraki yarıyılda/yılda tekrarlanır veya öğrenci akademik takvimde belirtilen sonraki tek ders sınavına alınır.
-Tek ders sınavları için mazeret sınavları yapılmaz.
-Öğrenci tek ders sınav hakkını yılda bir kez kullanabilir.
tek ders

Facebook Twitter Google Plus
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.